Rozdanie dyplomów

Ortografia to niełatwa sprawa, a dykando to wyzwanie nie tylko dla dzieci polonijnych. Kilka miesięcy temu nasi uczniowie brali udział w eliminacjach, a następnie w finale Dyktanda Polonijnego w Beneluksie. Dyplomy oraz upominki finalistkom i wszystkim uczestnikom dyktanda wręczył dzisiaj Konsul ds. Polonii i Polaków, Pan Kacper Szyndlarewicz. Była to 1 wizyta w naszej szkole i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Mieliśmy okazję pokazać Panu Konsulowi nasze klasy i zaprezentować choreografię do teledysku Superhero:

🎦https://youtu.be/PDTacZb-T0Y

Przy okazji dzieci dowiedziały się kim właściwie jest Konsul (w dużym skrócie) i z jakimi sprawami można się do niego zwrócić. Powiedzmy, że nie zdziwimy się jeśli maluchy zaczną prosić rodziców o paszport. To był zdecydowanie dzień pełen wrażeń.