Pantomima konkursowa

Włączyliśmy się do konkursu “Bawimy sie w teatr” i zostaliśmy wyróżnieni!!!!
Uczniowie klasy IVa i IVb pod opieką nauczyciela historii mgr Agnieszki Malinowskiej przygotowali inscenizację pt. „Niepodległa”.
Tematem przedstawienia było odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.
Pantomima została zrealizowana przy użyciu minimalnych środków wyrazu, bez specjalnej scenografii i choreografii. Jednakże zostały one dobrane w taki sposób, by ich symbolika była prosta i zrozumiała dla każdego. W tle inscenizacji pojawiła się odpowiednia do danej sceny muzyka : Mazurek St. Moniuszki z opery Straszny Dwór, Etiuda rewolucyjna F. Chopina i My, Pierwsza Brygada, pieśń I Brygady Legionów Polskich pod dowództwem Józefa Piłsudzkiego.

Gromkie brawa! Z niecierpliwością czekamy na dyplomy.

Szczegóły można znaleźć na stronie: http://oswiatapolska.pl/index.php/konkurs-mam-talent/